top of page
zamówienia telefoniczne pn-pt 8:00-16:00
+48 22 102 18 22   
telefon dyżurny codziennie 8:00-20:00
+48 797 358 570

ZAMACH NA PAPIEŻA POLAKA UWIECZNIONY W KOLEKCJI DWÓCH NUMIZMATÓW + banknot gratis

Kolekcja-Zamach.png

Zamach na Placu Świętego Piotra

Było pogodne popołudnie, środa 13 maja 1981 r. Odkryty papamobile drugi raz okrążał Plac św. Piotra. Zatrzymał się, a Jan Paweł II nie potrafił odmówić sobie serdeczności wobec zgromadzonych. Przywitał się z małą dziewczynką, chwilę później rozległy się strzały.

Zamachowca pochwycili wierni, a watykańska ochrona oddała go w ręce policji. W tym czasie papież został już dowieziony do kliniki Gemelli, gdzie rozpoczęto trwającą sześć godzin operację ratującą życie. Jedna z kul przeszła przez brzuch, ale szczęśliwie ominęła aortę, nie naruszyła też kręgosłupa. Druga zraniła Ojca Świętego w dłoń i prawdopodobnie rykoszetując, w ramię.

Awers numizmatu nr 1. przedstawia scenę zamachu, rewers jego miejsce.

1 medal_rewers_JPG.webp
Bez tytułu.webp

Akt łaski i przebaczenia

Trzy tygodnie po zamachu Jan Paweł II powrócił do Watykanu. W pierwszym publicznym przemówieniu powiedział, że przebaczył Ali Agcy.

Spotkanie Jana Pawła II z niedoszłym zabójcą odbyło się 27 grudnia 1983 roku. Trwało 25 minut. Rozmowa odbyła się w cztery oczy. Papież przebaczył Ali Ağcy.Cztery lata później Jan Paweł II przyjął matkę Mehmeta – Muzeyyen Ağcę na prywatnej audiencji. W roku 1999 Ojciec św. wystąpił z prośbą o ułaskawienie zamachowca.- Rozmawiałem z nim jak z bratem, któremu przebaczyłem i który cieszy się moim zaufaniem – powiedział Jan Paweł II po spotkaniu z Mehmetem Ali Ağcą.

Awers numizmatu nr 2. przedstawia scenę przebaczenia, rewers dokładne miejsce, gdzie Papież upadł-klucze Maryjne na Placu Św. Piotra, w Watykanie.

2 medal_awers_JPG.webp

Zamach na życie Papieża i akt przebaczenia na banknocie kolekcjonerskim.

Banknot kolekcjonerski, uszlachetniony 24-karatowym złotem uzupełnia kolekcję

"Zamach i przebaczenie".

cena preferencyjna 299 zł.
(do 29.02.2024r lub do wyczerpania zapasów przeznaczonych na cele promocyjne) 
Cena regularna kolekcji 699zł.

ABY ZAMÓWIĆ KOLEKCJĘ
W PROMOCYJNEJ CENIE 299ZŁ
PROSZĘ UZUPEŁNIĆ DANE DO WYSYŁKI:
DSCN4130_edited.webp
bottom of page