top of page
zamówienia telefoniczne pn-pt 8:00-16:00+48 22 102 18 22
 
telefon dyżurny codziennie 8:00-19:00 +48 797 358 570

Skarbnica Polska

ma przyjemność przedstawić Państwu ściśle limitowaną kolekcję aż

siedmiu WYBITNYCH POLAKÓW

uwiecznionych na pozłacanych banknotach kolekcjonerskich

w wyjątkowej promocji

tylko 499 zł

za zestaw 7. banknotów

+ cenna moneta dla zamówień telefonicznych

(wybierana losowo)

i wysyłka za darmo!

Cena regularna 1683 zł.

Najniższa cena uwzgledniająca promocje w ostatnich 30 dniach: 914zł.

1). „Maria Skłodowska Curie”.

25 listopada 2011 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknot kolekcjonerski o nominale 20 złotych, który upamiętniał wybitne osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie. Banknot ten został wyemitowany z okazji setnej rocznicy przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

skołodowska2.png
skołodowska.png
skołodowska1.png

2). „Mikołaj kopernik”.

Strona przednia banknotu przedstawia najpopularniejszy (tzw. toruński) portret Mikołaja Kopernika oraz stylizowane wizerunki kwadrantu i fragmentu układu heliocentrycznego.

Na stronie odwrotnej banknotu zostały zaprezentowane wizerunki historycznych monet: awers i rewers szóstaka gdańskiego, awers szóstaka elbląskiego, awers szeląga pruskiego (Toruń), a także wizerunek fragmentu układu heliocentrycznego. W tle widnieje również Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Fragment wizerunku układu heliocentrycznego został zaczerpnięty z rękopisu traktatu Mikołaja Kopernika O obrotach sfer niebieskich, znajdującego się w Bibliotece Jagiellońskiej.

3). „Juliusz słowacki”.

Juliusz Słowacki to jeden z najwybitniejszych poetów epoki romantyzmu. Obok Mickiewicza i Krasińskiego określany mianem Wieszcza Narodowego.

Na przedniej stronie umieszczony został wizerunek poety na tle dworku w Krzemieńcu, mieście narodzin wieszcza, gdzie obecnie znajduje się jego muzeum.

Na tylnej części znajduje się Kolumna Zygmunta w Warszawie oraz fragment rękopisu wiersza „Uspokojenie”.

4). „fryderyk chopin”.

Banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem Fryderyka Chopina jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych banknotów w Polsce. Przedstawiony na banknocie Fryderyk Chopin, polski kompozytor i pianista urodzony w 1810 roku, jest jednym z najważniejszych symboli kultury i muzyki Polski. Chopin jest znany na całym świecie jako jeden z najwybitniejszych kompozytorów i wirtuozów fortepianowych.

5). „Józef piłsudski”.

Banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego został wprowadzony do obiegu w Polsce W setną rocznicę (2020 r.) wielkiego, polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. Józef Piłsudski był jednym z najważniejszych polityków i przywódców wojskowych w historii Polski, pełniącym kluczową rolę w odzyskaniu niepodległości przez kraj po I wojnie światowej.

Na przedniej stronie banknotu przedstawiono postać Józefa Piłsudskiego. Wizerunek został zaczerpnięty z obrazu Kazimierza Mańkowskiego pt. „Rok 1920”. Naczelnika Państwa ukazano jako obrońcę Warszawy. Na dalszym planie widnieją zarysy charakterystycznych warszawskich budowli. Z kolei zaprezentowany tu awers Krzyża Walecznych – z polskim orłem, napisem „Na polu chwały” i datą 1920 – jest odwołaniem do zbiorowego wysiłku polskiego żołnierza oraz czasu ustanowienia tego odznaczenia w kluczowym momencie zmagań pod Warszawą.

Na odwrotnej stronie banknotu, pod barwami narodowymi, przedstawiono środkowy fragment obrazu Jerzego Kossaka pt. „Cud nad Wisłą”. Wyobraża scenę symboliczną – księdza Ignacego Skorupkę wiodącego do ataku żołnierzy formacji ochotniczych. Całość dopełniają wieniec z liści wawrzynu, medal pamiątkowy za wojnę 1918–1921 (errata do obwoluty banknotu) oraz fragment odezwy Rządu Obrony Narodowej „Ojczyzna w niebezpieczeństwie” z 5 sierpnia 1920r.

6). „jan paweł II”.

W dniu 16 października 2006 roku, w 28-rocznicę wybrania Karola Wojtyły na papieża, N B P  wyemitował banknot kolekcjonerski o nominale 50 zł upamiętniający to wydarzenie. Jest to pierwsza emisja w historii naszego kraju banknotu kolekcjonerskiego.

7). „lech kaczyński”.

Banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem lecha kaczyńskiego został wprowadzony do obiegu w Polsce w roku 2021. jako hołd poległemu w katastrofie smoleńskiej prezydentowi rp.

banknot jest przepełniony polską symboliką, stanowi gratkę dla każdego kolekcjonera.

TYLKO TERAZ
do zamówienia telefonicznego
kolekcji "wybitni polacy"
DOŁOŻYMY GRATIS CENNĄ MONETĘ

( WYBIERANĄ LOSOWO)

UWAGA
ILOŚĆ ZESTAWÓW W PROMOCYJNEJ CENIE JEST ŚCIŚLE LIMITOWANA.
LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

ABY ZAMÓWIĆ KOLEKCJĘ
7. BANKNOTÓW -499 ZŁ
PROSZĘ WYPEŁNIĆ 
PONIŻSZY FORMULARZ
bottom of page